Nasza Wola

Drodzy Państwo, 💛💛💛 

zaczął się sezon plenerowych (i nie tylko) atrakcyjnych wydarzeń na Woli, które są realizowane przez różnorodne organizacje pozarządowe, a dofinansowane zostały z budżetu Dzielnicy Wola w ramach otwartych konkursów ofert. 

Poniżej prezentujemy ulotki Stowarzyszenia MASŁAW oraz Fundacji HEREDITAS, które zapraszają nas na spacery 👣🐾👣🐾👣🐾 z przewodnikami po wolskich ulicach i osiedlach. 

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach oraz do przekazywania tych informacji dalej. 👉👉👉

Uprzejmie dziękujemy Pani Grażynie Komiażyk za przesłane materiały.

.

Uroczystości w ramach obchodów 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 

„Wolskie spotkania z Bzionkami” 

Bzionki to leśne duszki, które wedle dawnych, słowiańskich wierzeń żyją pod krzewami czarnego bzu i pomagają ludziom chroniąc ich gospodarstwa przed złymi mocami. Ich nazwa pochodzi od słowa „bez”. 

W dzisiejszych czasach, gdy w polu ludzie do pomocy mają maszyny, nikt już nie pamięta o Bzionkach i innych duszkach związanych z przyrodą, o których przychylność dbali nasi przodkowie. Ale one nadal tu są, tęsknią za czasami, gdy człowiek szanował naturę i potrafił żyć z nią w zgodzie respektując porządek wyznaczany przez pory roku. Już niebawem spotkać je będzie można w Parku Szymańskiego oraz Parku Moczydło. Zabiorą napotkanych ludzi w podróż poprzez czas i przestrzeń, w której wspólnie z nimi – słowem, gestem i pieśnią odtworzą słowiańskie legendy.

„Wolskie spotkania z Bzionkami” mają formę interaktywnego spektaklu połączonego z warsztatami teatralnymi, plastycznymi i muzycznymi, towarzyszy im muzyka na żywo grana na suce biłgorajskiej. 

terminy: 

23.07. godz. 16:00 – Park Szymańskiego (start przy Stawie Oczko)

30.07. godz. 16:00 – Park Moczydło (start przy placu zabaw)

6.08. godz. 16:00 – Park Szymańskiego (start przy placu zabaw)

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, dzielnica Wola

Organizator: Fundacja Inicjatyw Niebanalnych  

Kino letnie na Woli

📽 Kino letnie na Woli – pokazy filmowe w Parku im. Edwarda Szymańskiego we wszystkie czwartki lipca i sierpnia 2022 r. o godz. 21:00

.

Pałace Czarów – IV edycja Koncertów Wakacyjnych 

🎶 Pałace Czarów – IV edycja Koncertów Wakacyjnych w Parku im. Edwarda Szymańskiego we wszystkie niedziele lipca i sierpnia 2022 r. o godz. 18:30 

.

Prawykonanie na dwusetne urodziny Felińskiego

W tym roku przypadają też dwusetne urodziny św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, arcybiskupa Warszawy i założyciela Sióstr Rodziny Maryi dla opieki nad sierotami, które to zgromadzenie zakonne ma siedzibę na Woli. Z tej okazji odbędzie się szereg wydarzeń o charakterze kulturalnym i rekreacyjnym, a zapoczątkuje je koncert w kościele św. Augustyna we wtorek 14 czerwca godzina 19:15 

w załączeniu plakat i informacja prasowa

.

Miron Białoszewski wydarzenie poświęcone artyście

w 2022 roku przypada setna rocznica urodzin i trzydziesta dziewiąta rocznica śmierci poety Mirona Białoszewskiego. W związku z tym Rada m.st. Warszawy, pragnąc oddać hołd wybitnemu warszawiakowi, ustanowiła rok 2022 Rokiem Mirona Białoszewskiego. 

Z tej okazji 30 czerwca w Wolskim Centrum Kultury godzina 19:00 będzie miało miejsce wydarzenie poświęcone artyście – w załączeniu plakat

.

Wolski Korowód

W niedzielę 12 czerwca w godz. 14-18, możemy spotkać się na Wolskim Korowodzie w Parku im. gen. J. Sowińskiego, czyli święcie organizacji pozarządowych działających na Woli. 

Ta coroczna impreza ma charakter pikniku, na którym każdy – mały i duży, wymagający i cieszący się ze wszystkiego – znajdzie coś dla siebie. 

Będą występy artystyczne, atrakcje edukacyjne i sportowo-rekreacyjne, konsultacje medyczne. Ale przede wszystkim będzie wiele stoisk, a w nich informacje o ofercie pomocowej, kulturalnej, zdrowotnej oraz różnych sposobach spędzania czasu wolnego. 

PO WOLI DO WOLI

WOLĘ PÓJŚĆ NA WOLĘ

Latający Teatr Sztuki Ciała na Woli

Drodzy Państwo, 

już w maju rozpocznie się kolejna edycja „Latającego Teatru Sztuki Ciała na Woli”, czyli cyklu wspaniałych wydarzeń plenerowych dla dzieci i dorosłych. 

Załączam plakat/ulotkę i zapraszam